Uroki Nikiszowca


Nikiszowiec jest dzielnicą Katowic o niepowtarzalnym, urzekającym klimacie.
Początkowo było to osiedle robotnicze dla górników i ich rodzin a obecnie górnicze osiedle jest turystyczną atrakcją miasta Katowic.

Na Nikiszu spędziliśmy kilka dni, zwiedziliśmy osiedle, odwiedziliśmy Muzeum na Nikiszowcu i stołowaliśmy się w przepysznej kawiarni Cafe Byfyj (polecam!!). To czego nie widać na blogu, można dojrzeć na Instagram i Instagram Story (@divanaurlopie).U nos w doma na Nikiszu. We wnętrzu nikiszowieckiego mieszkania.

''Ekspozycja prezentowana jest w przestrzeni dawnego budynku pralni i magla, w zaadaptowanych na potrzeby wystawy trzech pomieszczeniach, urządzonych jako kuchnia, I izba i II izba. Powierzchnia i rozmiary poszczególnych wnętrz nie odpowiadają tym z nikiszowieckich bloków. Nasza ekspozycja nie odzwierciedla dokładnie typowego mieszkania w Nikiszowcu. Jednakże wszystkie meble, sprzęty, przedmioty codziennego użytku, naczynia czy bibeloty i dewocjonalia znajdujące się na wystawie to rzeczy, które można było w latach trzydziestych–sześćdziesiątych XX wieku znaleźć niemal w każdym robotniczym mieszkaniu na Górnym Śląsku.''

(źródło Jeśli interesują Was muzea, lubicie takie klimaty, warto się wybrać do Muzeum na Nikiszowcu, wtorkowe zwiedzanie jest darmowe.10 komentarzy:

 1. świetne miejsce, podejrzewam, że często robiłabym tam zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Sceneria fajna do kręcenia filmów i spotów, jak tylko będę w KTW - ten rok na pewno - to zahaczę o to miejsce!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja sie bardzo cieszę, że kilka lat temu zrewitalizowano ten kawalek Katowic i jest taki śląski zakątek w każdym calu w tym mieście :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne Stare budynki. Uwielbiam taki klimat

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie muzea! W sobotę byłam w starej kamienicy w Opolu, która mocno polecam ♡♡♡

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakiś czas temu też pisałam o Nikiszowcu, bardzo lubię ten kawałek miasta bo ma w sobie sporo ciekawej historii i jest wizytówką w każdym calu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Te budynki są przecudne. Uwielbiam taką architekturę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne budynki, bardzo klimatycznie - chętnie wybierzemy się tam przy następnej wizycie w Katowicach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niesamowity klimat. Bardzo mi się podoba:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Diva na urlopie - fashion blog , Blogger