Z wizytą na planie Harrego Pottera
Najważniejsze, to spełniać marzenia ✨ Warner Bros studio marzyło mi się już jakiś czas, ale odwiedziny tego magicznego miejsca były przekładne ze względu na Lise. Przez jakiś czas myślałam, że odwiedzimy to miejsce gdy młoda skończy jakieś hmm.. 12 lat? 

Tak mi się przynajmniej wydawało.

Jednak Lisa jest dużo bardziej ogarniętym dzieckiem i przed ukończeniem 6 lat zdążyła obejrzeć wszystkie części Harrego Pottera po minimum 3 razy ✨♟️ 

▪️Jeśli planujesz wizytę w Warner Bros Studio pamiętaj by bilety kupić z dużym wyprzedzeniem (około 2-miesiące). Ja to zrobiłam chyba 4 miesiące wcześniej. Bilety można zamówić (ja podałam adres rodziny, którą mamy w Londynie), można też wybrać opcję odbioru biletów na miejscu, pamiętaj by mieć ze sobą dowód osobisty. 

▪️ Na miejscu przy wejściu czeka Cię kontrola bezpieczeństwa. Musisz okazać zawartość swojej torebki / plecaka. Zostaniesz też przeskanowany wykrywaczem metali (?).
▪️Przed wejściem na samo zwiedzanie jest bar i kawiarnia. Nie jest to jedyny punkt gastronomiczny. Mniej więcej w połowie zwiedzania znajduje się drugi punkt w którym serwują kanapki, burgery, hotdogi w zestawach z pysznym frytkami i piwo kremowe (mniam!). Można też wnosić własne jedzenie. 
▪️Po pierwsze zawsze robię rozeznanie co do cen biletów lotniczych
▪️Po drugie orientuje się jak wychodzi cenowo komunikacja miejska i ceny orientacyjne w restauracjach
▪️Po trzecie noclegi zawsze bukuje przez Booking i sprawdzam, kiedy są najtańsze, czasami data tydzień wstecz potrafi pomniejszyc cenę noclegu nawet o 100€.
▪️ Po czwarte bilety do parków rozrywki, lotnicze i noclegi bukuje dużo wcześniej np: lot i nocleg bukuje w jednym miesiącu, w kolejnym bilety do parku rozrywki (albo tak jak tu na zwiedzanie WBLondon)
▪️ Przez kolejne miesiące odkładam na wydatki związane z miejscem do którego się wybieramy.
▪️ Czasami też wcześniej szukam zniżek np booking.
Nie lubię przepłacać a takie planowanie sprawia mi mnóstwo przyjemności. ✨


Nie straszni jej dementorzy ani stworzenia z zakazanego lasu 🕷️🕸️ Tak więc zdecydowalismy się wybrać do Warner Bros Studio Tour London 🏰✨ Wypad był jedną wielką niespodzianką do momentu przyjazdu dwupietrowego autobusu z ogromnym napisem Harry Potter 💁‍♀️

Co warto wiedzieć przed wizytą w Warner Bros Studio Tour Harry Potter ⚡


▪️Bilety kupuje się na konkretną godzinę. Ja polecam wybrać bilety poranne, przychodzi wtedy mniej ludzi. 

▪️Warner Bros Studio leży po za Londynem, aby się tam dostać kupiliśmy bilet dzienny, który obejmuje strefy 1-9. Kilka przesiadek metrem a na końcu w pociąg. Potem tylko na przystanek autobusowy i w autobus Harrego Pottera (3£ za osobę w obie strony, pamiętaj by zachować bilet).▪️Samo zwiedzanie zaczyna się od projekcji filmu i wejścia na wielką salę. Przy tych etapach towarzyszy ci pracownik studia. Resztę zwiedzania pokonujesz we własnym tempie. 

🦉Ważne!!🍁 Jeśli chcecie mieć piękne zdjęcia bez tłumów w tle polecam chwilę odczekać aż grupa wycieczki pójdzie na przód. Między grupami wpuszczanymi na zwiedzanie jest lekka pauza ✨ ▪️Nasze zwiedzanie trwało około 3,5h. Można zwiedzać o wiele dłużej, wszystko zależy od ciebie ✨


Na pewno część z was myśli, że podróże do parków rozrywki czy dużych europejskich miast są kosmiczne drogie. Wcale mnie to nie dziwi, bo kiedyś sama tak myślałam. Za wszystko zawsze płacę z własnej kieszeni, pieniędzmi na które ciężko pracuję i żeby nie odczuć wydatków związanych z podróżowaniem mam kilka tricków..

6 komentarzy:

Copyright © 2014 Diva na urlopie - fashion blog , Blogger